Producent okien dachowych Velux Fakro Oferta

Informacje

Dodany: 2020-07-15
Kategoria: Okna dachowe

Tagi dla artykułu
art

Producent okien dachowych Velux Fakro Oferta marki VELUX to także niezbędne kołnierze uszczelniające oraz wszelkiego rodzaju akcesoria dekoracyjne, wewnętrzne i zewnętrzne przeciwsłoneczne rolety do okien dachowych, markizy, a także żaluzje. Rolety zewnętrzne Velux SML to doskonały produkt dla osób mających problem z przegrzewającym się poddaszem letnią porą. Warto jeszcze zaznaczyć, że dodatkowe akcesoria, jak automatyka, czujniki i rolety na okna dachowe znacznie podnoszą cenę. Lukarna dachowa VELUX to nowe, innowacyjne rozwiązanie, która zapewni jeszcze więcej przestrzeni, światła i powietrza w pomieszczeniach na poddaszu. Dodajmy do tego jeszcze możliwość zdalnego sterowania uchylnością i mamy gotowego faworyta przy kolejnej wymianie okien. Okna dachowe FAKRO można stosować zarówno w budynkach nowo wznoszonych, jak i przy adaptacji strychów w budynkach już istniejących. Osobną kwestią jest koszt montażu i tutaj wydatek oscyluje w granicach 150-400 zł, a wiele zależy zarówno od specyfiki, jak i rozmiarów okna. Okno dachowe SKYLIGHT PREMIUM wyprodukowane przez DOBROPLAST w Lublinie to okna wahadłowo - obrotowe, charakteryzujące się dobrą izolacyjnością cieplną, akustyczną, szczelnością oraz bezpieczeństwem użytkowania i montażu.

10 lat (+) - Gwarancja udzielana przez producenta na okres 120 miesięcy Zamieszczony w górnej krawędzi okna silnik, całkowicie niewidoczny, gdy okno jest zamknięte, Pielęgnacja okien PVC ogranicza się „tylko” do mycia okien Plastikowe okna obrotowe FAKRO (model PTP) 012% 2 824,08 zł 2 033,00 złOkno FTP-V U5 posiada szybę superenergooszczędną i polecane jest do budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej. Cena ta obejmuje podstawową formę okien oznaczonych symbolem FTP-V U5. Cena wynika głównie ze stopnia skomplikowania konstrukcji. Minusem jest wysoka cena tych okien dachowych. W związku z tym, że skrzydło bardzo łatwo obrócić, to nie ma żadnych problemów z myciem takich okien i nie trzeba wychylać się na dach. Poza tym otwarte skrzydło nie zasłania widoków na zewnątrz. Zastosowane w nich siłowniki teleskopowe umożliwiają łatwe otwieranie, a ponadto skrzydło nie wchodzi do wnętrza danego pomieszczenia. Można również pomyśleć nad oknami o podwyższonej osi obrotu, dzięki którym swobodnie daje się poruszać pod nimi, bez zahaczania głową o skrzydło. Sam wybór lukarny przy adaptacji poddasza wiąże się również z koniecznością udziału konstruktora wykonującego projekt przebudowy. Budowa lukarny nie jest prosta, wymaga nie tylko wzniesienia odrębnej konstrukcji dachowej, ale też wiąże się ze zgłoszeniem i złożeniem projektu w jednostce zajmującej się nadzorem budowlanym celem uzyskania pozwolenia na przebudowę. Warto też zastosować rozwiązania utrudniające samodzielne otwarcie okna przez malucha, np. klamkę z kluczykiem. Praktycznie każdy może swobodnie wyglądać przez okno w pozycji wyprostowanej, bez narażania się na zawadzenie głową o nie. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typu obrotowego, okno obrotowo-uchylne nie wchodzi tak głęboko w głąb wnętrza podczas obrotu.

W tym przypadku oś obrotu zostaje umieszczona w 2/3 wysokości skrzydła. Takie okna mają oś obrotu w górnej krawędzi ramy, z kolei klamki znajdują się dolnym fragmencie skrzydła. Otwierają się na bok, ponieważ mają zawiasy przytwierdzone do jednej z krawędzi bocznych skrzydła. Na pewno niezbędne jest systematyczne usuwanie liści nie tylko z kołnierza i szyb, ale także z oblachowania okna, co zagwarantuje właściwy spływ wody deszczowej. Dachy prawie lub zupełnie płaskie do 15° wymagają zastosowania specjalnego kołnierza. Folia zabezpieczająca sprawia, że w razie rozbicia okna, szyba na pewno nie rozpadnie się na kawałki z ostrymi krawędziami. W przypadku pęknięcia szyby wewnętrznej, kawałki szkła nie tworzą zagrożenia, ponieważ pozostają na folii. W efekcie czyszczenie szyby zewnętrznej nie jest trudnym zadaniem. Przynajmniej raz w roku okno dachowe 3 szybowe powinniśmy poddać je zabiegom konserwacyjnym, a na bieżąco zadbać o czyszczenie. Zanim w nim zamieszkamy, trzeba jednak o nie zadbać. Trudno jednak mówić o jakimś komforcie pracy…